هاست ایران | منو

DNS ابری هاست ایران؛ قابل‌اعتماد و پایدار

ابری هاست ایران، سرویسی امن، سریع، مقیاس‌پذیر و معتبر است که با استفاده از آن می‌توانید Zone و DNS Record های خود را به‌راحتی مدیریت کنید.

  • پشتیبانی از انواع رکورد DNS
  • سرورهای داخل و خارج از ایران
  • دسترس‌پذیری بالا
  • استفاده رایگان
همین حالا امتحان کن

DNS ابری چیست؟

DNS ابری، نام دامنه‌ قابل‌خواندن توسط انسان را به آدرس IP قابل‌خواندن برای ماشین تبدیل کرده و سپس درخواست‌های کاربر را سریع و مدیریت شده، برای سرورهای وب‌سایت هدایت می‌کند. با استفاده از سرویس DNS ابری، خطرات مربوط به آسیب‌پذیری‌ امنیتی و محدودیت‌های عملکرد DNS کاهش می‌یابد.

مزایا و ویژگی های DNS ابری

استفاده رایگان

شما می‌توانید به صورت کاملا رایگان از DNS ابری هاست ایران استفاده کنید.

پشتیبانی از انواع رکورد DNS

DNS هاست ایران از انواع رکوردهای رایج از جمله A، AAAA، CNAME، SRV، MX، NS، SOA و TXT پشتیبانی می‌کند.

دسترس پذیری بالا

با استفاده از قدرت DNS ابری، همیشه در دسترس باشید.

بدون محدودیت در درخواست

بدون هیچ محدودیتی درخواست های ورودی را پاسخ دهید.

مقیاس پذیر

با خیال راحت و بدون محدودیت تعداد، رکورد DNS ایجاد کنید. DNS سرورهای ما کلیه درخواست های شما را بصورت توزیع شده پاسخ خواهند داد.

سرور های داخل و خارج

سرورهای مختلف در داخل و خارج کشور مستقر شده اند تا به کاربران از نزدیک ترین نقطه سرویس دهی انجام شود.

پرسش های متداول DNS

در این قسمت، پرتکرارترین پرسش‌های کاربران، پاسخ داده شده است. اگر پاسخ خود را نیافتید، تیم پشتیبانی هاست ایران به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شماست.

DNS

شما می‌توانید با whois گرفتن در سایت https://hostiran.net/whois یا سایت های دیگر whois، نیم سروهای تنظیم شده روی دامنه را مشاهده نمایید. همچنین با این کار می‌توانید تاریخ ثبت دامنه و همچنین انقضای دامنه را مشاهده نمایید.

 

زمانی که شما دامنه‌ای در هاست ایران ثبت می‌نمایید به صورت پیش‌فرض نیم سرورهای ns1.hostiran.net و ns2.hostiran.net روی دامنه شما تنظیم می‌شود.

 

زمانی که شما برای راه‌اندازی وب‌سایت خود هاست تهیه می‌کنید بالأخص سرویس‌های هاست اشتراکی، نیم سرورهای (Name servers) مشخصی توسط سرویس‌دهنده میزبان وب (هاستینگ) به شما اعلام می‌شود که می‌بایست بر روی دامنه ست گردد؛ در این شرایط شما نمی‌توانید هر نیم سرور دلخواه و یا invalid را بر روی دامنه خود تنظیم کنید. به طور مثال اگر از هاست ایران، هاست اشتراکی تهیه کنید نیم سرورهای زیر می‌بایست بر روی دامنه شما ست شود: ns1. Hostiran.net ns2. Hostiran.net کاربرانی که تمایل دارند بر روی دامنه خود نیم سرورهای اختصاصی داشته باشند بدین معنی که نیم سروری متشکل از نام دامنه خود داشته باشند (Child Host یا Child NameSever و یا DNS) ابتدا باید مطمئن شوند که سرویس‌دهنده میزبانی وب از چنین امکانی پشتیبانی می‌کنند و آیا مجاز به تعریف نیم سرور اختصاصی بر روی دامنه خود هستند یا خیر؛ در اغلب موارد سرویس‌های هاست اشتراکی چنین چیزی را پشتیبانی نمی‌کنند و کاربرانی که سرویس‌هایی نظیر سرور مجازی و یا سرور اختصاصی خریداری کرده‌اند از چنین امکانی برخوردار هستند. در مرحله دوم مقادیر DNS اختصاصی باید هم بر روی دامنه و هم بر روی سرور کاربر تعریف شود (Valid name servers) مثال: Domain: Yourdomain.com Name Server 1: ns1. Yourdomain.com Name Server 2: ns2. Yourdomain.com امکان داشتن نیم سرور اختصاصی در هاست ایران بر روی سرویس‌های نمایندگی هاست لینوکس، سرور مجازی و سرور اختصاصی وجود دارد.