هاست ایران | منو

با شبکه توزیع هاست‌ایران، سریع‌تر، نزدیک‌تر و قدرتمندتر باشید!

CDN خلاصه‌ی عبارت «Content Delivery Networks» و به معنای «شبکه توزیع محتوا» یا «شبکه تحویل محتوا» است. این شبکه مجموعه‌ای از سرورهایی است که از لحاظ جغرافیایی در نقاط مختلف جهان قرار دارند که اطلاعات سرور مبدا بر روی تمامی آن‌ها کپی و ذخیره شده است، تا هنگامی‌که کاربر محتوای مورد نظر خود را جستجو می‌کند، در سریع‌ترین زمان و از طریق نزدیک‌ترین سرور، آن‌ محتوا را دریافت ‌کند.

با همکاری ، شبکه ای قدرتمند ساختیم

تکنولوژی و زیر ساخت، دو بخش تفکیک ناپذیر شبکه توزیع محتوا هستند. هاست ایران با کمک ِ تکنولوژی ابردراک این سرویس را در زیر ساخت قدرتمند خود پیاده سازی کرد و شبکه توزیع محتوای هاست ایران متولد شد. مزیت اصلی هم افزایی دو شرکت هاست ایران و ابردراک، اتصال به شبکه‌ی توزیع محتوا بدون تغییر DNS و استفاده از خدمات میزبانی و CDN از یک شرکت یکتا می باشد.

پلن مناسب کسب و کار خود را انتخاب کنید

در حال حاضر این سرویس قابل ارائه نیست

در حال حاضر این سرویس قابل ارائه نیست

شبکه توزیع محتوا، شبکه ای امن و قدرتمند در سراسر جهان

سرویس CDN ابری هاست ایران، با نقاط مختلف ترافیکی (PoP Site) فعال و قدرتمند در مناطق جغرافیایی مختلف ایران و جهان، محتوای سایت شما را از نزدیک‌ترین دیتاسنتر با سریع‌ترین و امن‌ترین حالت ممکن، در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هدف اولیه‌ی این سیستم، صرفه جویی در زمان، بالا بردن سرعت پاسخ به درخواست کاربران و افزایش ظرفیت پاسخ دهی می‌باشد .

مزایا و ویژگی های شبکه توزیع محتوا

افزایش سرعت بارگذاری وب سایت

با ارسال اطلاعات از نزدیک‌ترین دیتاسنتر به کاربر و پاسخ دهی بیش از 80% حجم درخواست‌ها از طریق سرورهای شبکه توزیع، محتوای سایت با سرعت بیشتری بارگذاری خواهد شد و در نتیجه میزان رضایت کاربر افزایش می‌یابد.

مقیاس‌پذیری هوشمند

با توجه به تعداد درخواست‌ها در لحظه و حجم پهنای باند موردنیاز، به صورت خودکار سرورها و منابع بیشتری برای سرویس‌دهی وب‌سایت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کاهش هزینه‌های پهنای باند

با استفاده از امکان Cache و Minify کردن اطلاعات، مقدار داده‌هایی که سرور مبدأ باید ارائه دهد، کاهش‌یافته و در نتیجه هزینه‌های میزبانی وب برای صاحبان سایت‌ها کاهش می‌یابد.

افزایش در دسترس بودن محتوا

به لطف ماهیت توزیع شده محتوا، CDN می‌تواند ترافیک بیشتری را تحمل کند و در هنگام بروز اشکال در یک سرور، سایر سرورها، محتوا و اطلاعات درخواستی را در اختیار کاربران قرار دهند؛ بنابراین وب‌سایت شما همیشه در دسترس خواهد بود.

بهبود امنیت وب سایت

CDN، با ارتقای ایمنی در برابر حملات هکری مانند DDoS، رمزگذاری و یکپارچگی اطلاعات و استفاده از گواهی‌های TLS/SSL که احراز هویت با استاندارد بالا را تضمین خواهند کرد، امنیت وب‌سایت را افزایش می‌دهد.

بهبود سئوی وب سایت

CDN به وسیله سرعت بالای تحویل محتوا باعث بهبود عملکرد وب‌سایت از دید موتورهای جست‌وجو می‌شود. هم‌چنین با افزایش امنیت وب‌سایت شما به وسیله انتقال خودکار به HTTPS، سئو وب‌سایت‌تان را در این زمینه نیز افزایش می‌دهد.

پرسش های متداول CDN

در این قسمت، پرتکرارترین پرسش‌های کاربران، پاسخ داده شده است. اگر پاسخ خود را نیافتید، تیم پشتیبانی هاست ایران به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به شماست.

CDN

بله. سرعت بالای تحویل محتوا با استفاده از CDN باعث بهبود عملکرد وب‌سایت خواهد شد و در نتیجه سایت شما می‌تواند رتبه خوبی در موتورهای جستجو کسب کند..

با ثبت‌نام در پنل، ورود اطلاعات و افزودن دامنه، می‌توانید از خدمات CDN استفاده نمایید.