هاست ایران | منو

بلاگ هاست‌ایران

از تهران می رویم یا نه؟ ماجرا چیست؟
5 سال پیش اطلاعیه

در 12 فروردین‎ماه 1398 خبری مبنی بر انتقال هاست ایران به «منطقه ویژه اقتصادی پیام» منتشر شد که بازخوردهای بسیار جالب و محبت‌‎آمیزی از سوی مشتریان و خانواده هاست ایران به همراه داشت.

بسیاری از این موضوع استقبال و برایمان آرزوی موفقیت کردند؛ حتی برخی ما را به افتتاح دفتر در شهرشان دعوت کردند. از میان خانواده هاست ایران افرادی نگران رفت‌و‌آمد و سختی‌های احتمالی این انتقال بودند و گمان می‌کردند این خبر تنها یک دروغ 13 هست و خبری در کار نیست.

ماجرا از کجا شروع شد؟

در حاشیه دهمین جشنواره وب و موبایل ایران در سال 96، پیشنهادی از سوی جناب آقای «الفت‎نسب» بزرگوار - عضو هیات مدیره انجمن صنفی کسب‎و کارهای اینترنتی- در خصوص حضور در منطقه اقتصادی پیام مطرح شد و جلساتی با مدیران منطقه ویژه اقتصادی پیام ترتیب داده شد و علاقه‌‎مند به سرمایه‌گذاری در این منطقه شدیم. در همین راستا مصاحبه‌‎ای با هفته نامه شنبه داشتیم.

هفت خوان رستم شروع می شود

شروع مذاکرات و مکاتبات ما با مسئولان منطقه ویژه اقتصادی پیام بسیار سازنده و امیدوار کننده بود. همانطور که می‌دانید پروسه این کارها در ادارات و سازمان های دولتی از هفت‎خوان رستم هم سخت تر و زمان‎بر تر است. بالاخره بعد از چندین ماه با طرح و پلان‎های ما موافقت شد و وارد مرحله جانمایی زمین شدیم. زمینی که برای ما انتخاب کرده بودند در فاز 5 منطقه بود و موقعیتی در حد زیر پونز داشت که در مراحل بسیار ابتدایی بود و تا رسیدن به نقطه صفر برای شروع فاصله بسیاری داشت.

مجددا مکاتبات خود را شروع کردیم و با منت فراوان زمینی در فاز 3 آنهم پشت دیوارهای فرودگاه برای ما در نظر گرفتند. با اینکه به نظر می رسید که شرایط اینجا حداقل برای احداث ساختمان اداری هاست ایران کمی بهتر باشد، متوجه شدیم این زمین هم در قسمتی بی استفاده و خیابان کشی نشده و فاقد امکانات حداقلی حتی برق بود!

نا امید نمی‎شویم

ما که هیچ وقت ناامید نمی شویم مکاتبات و پیگیری‌های خود را تا سطح مدیر عامل منطقه ادامه دادیم و قول مساعدت گرفتیم. این پیگیری‎‌ها تا زمان تغییر و تحول در ساختار مسئولین منطقه ویژه ادامه یافت؛ با تغییرات صورت گرفته عملا گفتگوی‌های ما بی‌نتیجه ماند. ناگفته نماند که اواخر مذاکرات ما با رشد قیمت نجومی ارز و فشارهای فراوان بر روی کسب و کارهای حوزه هاستینگ همراه بود و ما را تحت تاثیر خود قرار داد.

هرچند علی رغم وعده‌های مثبت وزیر محترم و معاونین ایشان مبنی بر توسعه و ایجاد قطب دیتاسنتر کشور در منطقه ویژه اقتصادی پیام و همچنین چشم‎‌اندازهای آن، مورد بی مهری مسئولین این منطقه قرار گرفتیم.

سخن پایانی

در پایان باید گفت که خبر «داریم از تهران میریم» دروغ 13 یا April Fools بود ولی امیدواریم روزی فرا برسد که خبر واقعی راه اندازی دیتاسنتر و ساختمان مجهز هاست ایران را اعلام نماییم.

با اینکه صنعت هاستینگ در ایران همیشه با موانع بسیار دشواری مواجه بوده و مورد بی‎‌مهری فراوانی قرار گرفته است، ولی ما با تکیه بر توان خود ثابت کرده ایم لحظه‌‎ای از تلاش دست برنمی‎داریم و برای رسیدن به اهدافمان سخت‌ترین موانع را پشت سر خواهیم گذاشت. از لطف همه دوستانی که همواره به ما دلگرمی می‎دهند سپاسگزاریم.

فرشاد اسماعلیان – بنیانگذار هاست ایران

فروردین 1398

ثبت دیدگاه

دیدگاه‌ها

کاربر مهمان
5 سال پیش

از اینکه همسایه ما خواهید شد خرسندیم.