هاست ایران | منو

بلاگ هاست‌ایران

نسخه جدید سایت هاست ایران منتشر شد!
1 سال پیش اخبار
به این پست امتیاز دهید

هاست ایران به روز شد!

بیش از یک سال پیش، پروژه سایت جدید رو شروع کردیم و درست ۷ سال پس از اینک آخرین تغییرات عمده رابط کاربری در هاست ایران انجام داده بودیم این بار تصمیم گرفتیم که با توجه بازخوردهای و پیشنهادهای شما، این مسیر سخت رو طی کنیم.

چرا سایت جدید؟

با ارائه سرویس‌های بسیار متنوع و پیچیده‌تر از سرویس‌های هاستینگ سنتی و معرفی سرویس‌های ابری، زیرساخت قبلی امکان انعطاف و انطباق با پیچیدگی‌ سرویس‌‌های جدید رو نداشت. در طی سال‌های گذشته سعی کردیم نیاز‌های شمارو تحلیل کنیم و با ایجاد یک قالب اختصاصی روی همون بستر، در ارائه سرویس نسبت به بقیه شرکت‌ها، رابط کاربری متفاوتی در اختیار شما قرار بدیم؛ اما مسیر رشد، ما رو به جایی رساند که بهینه‌سازی دیگر جوابگو نبود و باید آستین‌ها رو بالا می‌زدیم و از اول همه قسمت‌ها رو می‌ساختیم.

مراحل کارمون چی بود؟

در مرحله اول، کارمون رو با جمع‌آوری نظرات شما در تیکت‌های پشتیبانی، تعامل‌ها در شبکه‌های اجتماعی و ارسال پرسشنامه و مطالعه ۱۰۰۰ پاسخنامه شروع کردیم و در مرحله دوم، سعی کردیم خوب ببینیم و تحلیل کنیم که خواسته‌های شما تا به حال چه بوده و برای رسیدن به اهدافمون در آینده چه ابزارهایی‌ را نیاز داریم و قبل از بهینه‌سازی فرآیند‌ها، بررسی کنیم که کدام فرآیند‌های باید از اول مهندسی مجدد شوند.

در مرحله طراحی محصول، سعی کردیم خواسته‌های شما، نیاز بازار و کسب‌وکارها از زیرساخت‌های اینترنتی رو با توانایی فنی خودمون تطبیق بدیم و مشخصات هر سرویس رو با هدف تمایز ارزش ارائه شده برای مخاطب، سبد جدیدی از محصولات و خدمات رو با تجربه کاربری یکپارچه ارائه کنیم.

چرا سایت رو از اول ساختیم؟

از اول ساختیم تا موقع استفاده از وب‌سایت، حال شما خوب باشه!

سایت جدید هاست ایران، به گونه‌ای طراحی شده که شما کاربران گرامی بتونید به راحتی از بخش‌ها و خدمات سایت بهره‌برداری کنید.

از اول ساختیم تا راحت‌تر دامینتون رو ثبت کنید، راحت‌تر هاست و سرور بخرید، راحت‌تر تیکت بزنید و...

ما از اول ساختیم برای اینکه خیالتون راحت باشه…! پس لطفاً راحت باشید و اگه در مورد سایت جدید پیشنهاد یا انتقادی دارید، به ما اطلاع بدید تا بررسی کنیم!

پیشنهادها و نظرات شما مخاطبان همیشه همراه، در رفع کاستی‌ها و بهبود خدمات یاریگرمان خواهد بود.

سایت جدید چه تفاوتی داره؟

ما سعی کردیم تجربه کاربری و کیفیت رابط کاربری وب‌سایت رو بهبود بدیم. علاوه بر این، خدمات و بخش‌های جدیدی مثل: S3، حمایت از کسب‌و‌کارها، هاست دانلود، هاست وردپرس، هاست ویندوز، سرویس‌های ابری و... به سایت اضافه شده است.

اما این تمام ماجرا نیست! منتظر خبرها و سرویس‌های جدیدمون باشید

ابزارهای کارمون چی بوده؟

برای جمع‌آوری اطلاعات پرسشنامه از پرس لاین استفاده کردیم و خروجی همه اطلاعات تحلیلی رو به Notion منتقل کردیم.

با استفاده از ابزارهای تحلیل داده مانند Metabase اطلاعات بیش از ۷ زیر سیستم از ۲۳ زیر سیستم اطلاعاتی موجود رو یکجا جمع و تحلیل کردیم.

تمامی مستندات و اسناد مربوط رو با ایجاد یک بستر Collaboration ابری بین بچه‌های تیم، اشتراک‌گذاری کردیم.

از Zepplin.io به‌عنوان رابط بین بچه‌های تیم UX با سایر تیم‌ها استفاده کردیم.

هم‌زمان با پیاده‌سازی ITSM به سمت یکپارچگی تمامی فرآیندهای پشتیبانی با فرآیند‌های فنی داخل هاست ایران حرکت کردیم و با سیستم مدیریت پروژه Jira وارد پروسه تولید اپلیکیشن اصلی هاست ایران شدیم.

تکنولوژی‌های مورد استفاده:

برای ایجاد یک مجموعه یکپارچه در این سطح، تکنولوژی‌های زیادی در کنار هم قرار می‌گیرند از زبان‌های برنامه‌نویسی، فریمورک‌ها، ابزارهای مدیریت پروژه و سورس کد تا ابزار مدیریت سرور که در زیر فقط چند موردش رو اشاره می‌کنیم.

  • زبان PHP و فریمورک Laravel
  • زبان‌های Python و Java
  • فریمورک Angular
  • ابزار‌های ایجاد کانتینر و Orchestration و مدیریت سرور

 

همراهان ما در این راه

در مسیر این تغییرات، جدا از تکیه به تجربه تیم توسعه هاست ایران، سعی کردیم با گرفتن مشاوره از افراد خبره‌ای که از دوستان خوبمون و یاران قدیمی هاست ایران هستند، با چشمانی بازتر این مسیر رو طی کنیم.

تشکر ویژه داریم از بچه‌های تیم وب رخ که در مسیر ایده پردازی و طراحی رابط کاربری، جزئی‌ترین موارد رو با وسواس زیاد پیگیری و مورد مطالعه قرار دادن.

امیدواریم که شما کاربران گرامی مثل همیشه در کنارمون باشید و ما را در جهت رفع مشکلات احتمالی سامانه جدید همراهی کنید.

ثبت دیدگاه