توافق نامه


کاربر گرامی؛ لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات هاست ایران به دقت ملاحظه فرمایید.

فصل اول : تعاريف


۱ – خریدار: شخصی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می‌نماید.

۲ - سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم‌افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط شرکت

۳ – وب سایت شرکت: وبگاهی به آدرس hostiran.net که مشخصات خریدار در حساب کاربری آن ثبت شده و قابل ویرایش و به‌روزرسانی است و می‌تواند فهرست سرویس‌های خود را مشاهده، تمدید یا ارتقا دهد.

۴ - تعرفه: فهرست کامل سرویس‌های قابل ارائه همراه با ویژگی‌ها و محدودیت‌ها و قیمت‌ها، به‌نحوی‌ که خریدار کاملاً آگاه گردد.

5 - Spam (هرزنامه): ارسال ایمیل به فردی، بدون اینکه گیرنده موافق دریافت آن باشد.

6 - Spam Cop: وب‌سایت شناسایی و مقابله با اسپم Spamcop.net

7 - IDC: مرکز خدمات داده‌ای اینترنت Internet Data Center

8 - تحویل خدمات: ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویس‌های خریداری‌شده و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و شرکت.

9 - کاربر وب‌سایت: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب‌سایت خریدار را مشاهده و مرور می‌کنند.

10 - منابع RAM: میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورها برحسب مگابایت که در هنگام استفاده و مشاهده کاربران از وب‌سایت خریدار مصرف می‌شود.

11 - منابع CPU: میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که جهت پردازش درخواست‌ها و اجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سرور به‌صورت درصد در زمان استفاده و مشاهده کاربران، به وب‌سایت خریدار سرویس‌دهی می‌کنند

12 - space Disk: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل‌های خریدار اعم از وب‌سایت، ایمیل‌ها، پایگاه‌های داده و همچنین لاگ‌های آن‌ها توسط یک وب‌سایت مصرف می‌گردد.

13 - Bandwidth: میزان ردوبدل اطلاعات بین کاربران وب‌سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب‌سایت برحسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دو سرور درصورتی‌که این اطلاعات به‌منظور سرویس‌دهی به کاربران آن وب‌سایت باشد.

نکته مهم: پهنای باند یا Bandwidth بر روی سرورهای هاست ایران، به صورت unmetered محاسبه می‌شود. یعنی اگر نسبت receive به send ترافیک، 1 به 10 باشد، هزینه آن رایگان محاسبه می‌شود و در غیر اینصورت؛ هزینه مازاد دریافت خواهد شد.

 • برای مثال: اگر میانگین آپلود یک ماه 100 Mb و دانلود آن 15Mb باشد، میزان مصرف پهنای باند تا 10Mb رایگان بوده و هزینه 5 Mb، به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

14 - Data Transfer: میزان تجمعی ردوبدل اطلاعات بین کاربران وب‌سایت و سرور یا سرورهای سرویس‌دهنده به وب‌سایت خریدار برحسب مگابایت در ۳۰ روز ماه میلادی.

15- بالا بودن سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه‌ اینترنت در حداقل ۲ نقطه مختلف از دنیا بسته به سرویس‌های مختلفی که روی یک سرور قرار دارد باید پاسخ تست‌های زیر مثبت باشد:

 • وب سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ‌دهی سرور روی پورت ۸۰ از طریق telnet
 • ایمیل سرور: ping عمومی سرور یا پاسخ‌دهی سرور روی پورت ۲۵ یا ۱۱۰ از طریق telnet
 • دیتابیس سرور: پاسخ‌دهی سرور روی پورت MS sql server و My sql

16 - Uptime: نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس‌های سرویس‌دهنده به وب‌سایت خریدار در شبکه‌ اینترنت بالا می‌باشند به کل مدت قرارداد سرویس‌دهی به درصد، درصورتی‌که وب‌سایت یا برخی از سرویس‌ها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی‌شود.

فصل دوم : هويت


۱ -هویت شرکت: شرکت نوآوران شبکه سبز مهرگان با نام تجاری ‌هاست ایران به شماره ثبت ۳۰۵۳۴۹، ثبت تهران و به شماره مجوز فعالیت ۲۱۰۱۰۸۵۶ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، با آدرس وبگاه hostiran.net که در این توافق‌نامه شرکت نامیده می‌شود.

۲ -هویت خریدار: خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و سرویس‌های خریداری‌شده تحت حساب وی مدیریت می‌شود.

۳ -در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام‌الاختیار در پرتال کاربران معرفی می‌گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و شرکت در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی خریدار نخواهد داشت.

۴ -برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به شرکت می‌باشند. در صورتی که شرکت، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاء خریداران و نمایندگان آن‌ها ندارد.

۵ -خریدار اذعان می‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرس‌ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه‌داشتن آن‌ها در پرتال کاربران می‌کوشد. شرکت حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. شرکت حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.

۶ -مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت‌ها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار و یا نماینده خریدار هریک به تنهایی است.

۷ - در صورتی که به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه و یا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیت‌های قانونی بر عهده خریدار خواهد بود.

فصل سوم : نحوه ارتباط طرفين با هم


۱ -روش ارتباطی مستند شرکت با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت‌هایی است که از طریق حساب کاربری ثبت شده‌اند.

۲ - روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت، ارسال ایمیل یا ثبت تیکت در حساب کاربری و دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.

3 - شرکت مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییریافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.

فصل چهارم : تغييرات


۱ - تغییرات توافقنامه: توافقنامه استفاده از خدمات شرکت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی و توافقات مجامع بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه شرکت و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین‌الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، شرکت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب‌سایت شرکت در دسترس عموم خواهد بود. ضمناً شرکت مسئولیتی نسبت به اطلاع‌رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می‌بایست موارد را عنداللزوم با مراجعه به وب‌سایت شرکت کنترل نماید.

۲ - تغییرات تعرفه:

 • در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقاء در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت‌های جدید خواهد بود. لیکن خدمات خریداری‌شده با تعرفه قبلی تا پایان دوره ارائه می‌گردد.
 • هزینه‌های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه خریداری‌شده مورد نیاز واقع می‌گردد، تابع تعرفه روز درخواست جدید خریدار است.
 • ارتقاء سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر امکان‌پذیر بوده و شامل هزینه است.
 • سرویس‌های خریدار تنزل داده نمی‌شود.
 • تغییرات تعرفه از طریق وب‌سایت منعکس شده و خریدار موظف به تبعیت از آن برای سفارش‌های جدید است مگر اینکه پیش‌فاکتور مهلت داری در اختیار داشته باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر گشته باشد.

۳ - تغییرات فنی: شرکت برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری یا شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تأثیر قرار می‌دهد، شرکت موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب‌سایت شرکت، پرتال کاربران یا پرتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email خریداران اطلاع‌رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. هرگاه به دلیل موارد ضروری، شرکت امکان اطلاع‌رسانی را از دست بدهد و یا فوریت‌های فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع‌رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمناً خریدار به شرکت وکالت می‌دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس‌های میزبانی آن نماید.

۴ - تغییرات مالکیت: تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست کتبی خریدار یا نماینده وی و یا ارسال ایمیل درخواست مذکور از طریق آدرس ایمیل موجود در حساب کاربری در پرتال کاربران انجام می‌گردد.

 • شرکت در راستای حفظ حقوق خریداران خود، حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت دارد.
 • شرکت می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.

فصل پنجم : تحويل خدمات


۱ - نحوه تحویل خدمات:

 • پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن سرویس خریداری‌شده، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا برگه سرویس به خریدار اطلاع داده می‌شود. عدم دسترسی خریدار به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی‌گردد.
 • خریدار در صورتی که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۲ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، به‌صورت کتبی و با امضا نامه، مراتب را به شرکت اعلام نماید.
 • در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، شرکت مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر خواهد بود.
 • خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری‌شده‌ای که تحویل داده نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۷ روز باشد در صورت عدم تحویل، خریدار تا ۱۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نیست.
 • شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از سرویس خریداری‌شده و تحویل شده ندارد.
 • سرویس‌های مرتبط با دامنه‌ای که توسط شرکت ثبت و یا تمدید نشده‌اند و نزد ثبت‌کننده دیگری هستند در هنگام پرداخت فاکتور، تحویل شده فرض می‌گردند.

۲ - حداکثر زمان تحویل:

 • • حداکثر زمان تحویل برای سرویس‌های شرکت که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن، به شرح ذیل است: . سرور اختصاصی ۷ روز کاری · خرید نرم‌افزار خارجی ۷ روز کاری · ثبت دامنه ۲ روز کاری · سرویس میزبانی ۲ روز کاری · خدمات طراحی پوسته و وب‌سایت بسته به زمان اعلام شده در فاکتور یا قرارداد
 • در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به شرکت و دریافت رسید ارسال است.
 • پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل آن به خریدار، به دلیل سلب امکان نظارتی از شرکت، شرکت هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.
 • در مورد ثبت دامین های ir که می‌بایست توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی تأیید و فعال گردد با توجه به اینکه به طور کلی شرکت، کنترلی در زمان تائید دامین نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تائید دامین به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامین، مبنای تحویل قرار می‌گیرد.

۳ - تطابق با سفارش:

در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد، در غیر این صورت مسئولیت شرکت صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس مندرج در فاکتور است و زمان سرویس‌دهی افزایشی نخواهد یافت.

فصل ششم : امنيت و محرمانگي


۱ - به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه، امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه شرکت، تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را نا امن فرض نمایند. شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.

۲ - شرکت با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.

۳ - شرکت مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها، application ها و یا برنامه‌های مورد استفاده خریدار ندارد.

۴ - شرکت مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده، بین خریدار و سرورهای خود ندارد.

۵ - شرکت مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس‌های خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.

۶ - شرکت موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌ها و نرم‌افزارهای موجود در سرویس خریدار است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

۷ - شرکت تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب آنلاین خریداران انجام می‌دهد، از این‌رو شرکت نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود است، مسئولیتی ندارد.

۸ - در صورت نیاز مشتری جهت برطرف کردن مشکلات نرم‌افزاری و امنیتی application، شرکت بنا به حجم کار، مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع عیب نرم‌افزاری مشتری است.

فصل هفتم : مرجع قضاوت


در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است، بدواً نسبت به اعلام موضوع به واحد روابط عمومی و یا دفتر مدیریت شرکت اقدام نموده و رسید کتبی دریافت نماید. تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد، در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۱۵ روز کاری، خریدار می‌تواند به مراجع قضایی و انتظامی مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.


فصل هشتم : فعاليتهاي غير مجاز خريدار

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می‌شود. شرکت تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج است. شرکت حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس‌دهی را برای خود محفوظ می‌دارد. زمانی که شرکت از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می‌کند، نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به‌صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی‌ها، شرکت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین شرکت در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می‌دارد. هرگونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می‌گردد. شرکت هیچ‌گونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به شرکت، سایر مشتریان شرکت و یا IDC سرویس مورد نظر خواهد بود.

 • استفاده از نرم‌افزارهای بدون رعایت حق کپی‌رایت ایران و بین‌المللی
 • نصب و یا استفاده برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.
 • ارسال یا اجرای فایل‌های اجرایی مانند فایل‌هایی با پسوند exe, com, bat, vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایل‌ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می‌شود و با خریدار بر طبق ضوابط برخورد می‌گردد.
 • خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس‌ها و یا سورس‌هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نیست.
 • استفاده از برنامه‌های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس‌های دیگر شرکت و سایر خریداران گردد.
 • وجود فایل‌های حاوی ویروس عمداً و یا سهواً در فضای سرویس مورد خریداری
 • ارسال هرزنامه (Spam) عمداً و یا سهواً (ملاک، گزارش Spam cop یا سایت‌های مشابه و یا بررسی تیم فنی شرکت است) حتی اگر از سرویس میل سرویس‌دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • ارسال حداکثر ۵ ایمیل در ساعت مجاز است.
 • ارسال ایمیل به‌صورت گروهی و تعداد بالا به هر صورت و شکل ممکن ممنوع است.
 • ملاک ایمیل گروهی شباهت ۲ ایمیل خواهد بود.
 • گزارش فنی شرکت و یا IDC که سرور میزبانی در آن قرار دارد، نسبت به انجام اعمال مغایر قانون شرکت.
 • عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون است)
 • در صورت ارسال اسپم سرویس به مدت ۲۴ و حداکثر یک هفته مسدود خواهد ماند.
 • انجام فعالیت‌هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستم‌های اشخاص ثالث.
 • راه‌اندازی mail server Open relay
 • انجام فعالیت IRC
 • استفاده از شبکه‌های اشتراک گذاری p2p
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس
 • مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه، در صورت بروز چنین مسائلی شرکت حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می‌دارد.

نمونه‌هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبکه شامل موارد ذیل می‌شود:

دسترسی یا استفاده غیرمجاز از داده‌ها، سیستم یا شبکه، از جمله هرگونه تلاش برای جستجو، اسکن یا آزمایش آسیب‌پذیری یک سیستم یا شبکه.

مداخله در خدمات ارائه شده به هر کاربر، میزبان یا شبکه شامل:

 • تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه‌های الکترونیکی،
 • تلاش عامدانه برای پر کردن فضای یک سیستم،
 • تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب‌سایت‌ها بدون مجوز از مالکان آن‌ها و ...

فصل نهم : محدوده استفاده از منابعCPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram, و ...


۱ -شرکت در تعرفهٔ خود یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویس‌های شرکت برای عموم سرویس‌ها در تعرفه درج شده است. لیکن موارد زیر باید در نظر گرفته شوند:

 • حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی معمولی ۴۸۰ مگاهرتز
 • حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ویژه ۸۰۰ مگاهرتز
 • حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی معمولی ۱۵۰ مگابایت
 • حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی ویژه ۲۰۰ مگابایت
 • حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
 • حداکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه

۲ -ملاک تشخیص، نرم‌افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.

۳ -شرکت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، شرکت، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس‌دهی خواهد نمود.

۴ -در صورتی که خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل‌اندازه‌گیری نیستند، از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، شرکت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.

فصل دهم : محتوا


۱ - سرویس‌های شرکت می‌بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هرگونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می‌تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست)

 • راه اندازی VPN برروی سرویس‌های دریافت شده از شرکت
 • قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی‌رایت بدون مجوز
 • استفاده غیرمجاز از علائم و اسامی تجاری دیگران
 • استفاده غیرمجاز از لوگوهای دیگران
 • هرگونه تخلف از قانون جرائم رایانه‌ای ایران
 • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
 • انتشار اکاذیب علیه دیگران
 • کلاه‌برداری‌های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود.
 • سایت‌های فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی
 • فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیرمجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
 • سایت‌های مرتبط یا حامی گروه‌های شناخته شده تروریست بین‌المللی
 • استفاده از سرویس‌های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده‌های مرتبط با مسائل جنسی و غیراخلاقی به هر شکل

۲ - مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تأمین شدهٔ خریدار و یا متصل به دامنه خریداری‌شده از شرکت تماماً بر عهده خریدار است.

۳ - در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جبران کلیه خسارات و هزینه‌های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر شرکت در پاسخگویی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

۴ - شرکت بر طبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس‌ها و اقامه دعوا و ارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.

فصل يازدهم : مسئوليت خريدار


۱ - خریدار موظف است که کلیه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، شرکت حق قطع سرویس به‌صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر شرکت است. همچنین هیچ‌وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

۲ - خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می‌باشند همچنین می‌بایست به حقوق سایر خریداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به‌صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می‌گردد را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمناً خریدار حق هیچ‌گونه اعتراضی را نخواهد داشت.

3 - به غیر از آن دسته از قوانین که مستقیماً به نحوه استفاده از سرویس برمی‌گردد که با پایان مدت زمان سرویس به پایان می‌رسد. بندهای دیگر قوانین پابرجا بوده و خریدار همواره موظف به رعایت قوانین عمومی و حقوقی شرکت خواهد بود.

۴ - کلیه مسئولیت‌های عدم استفاده صحیح از سرویس خریداری‌شده با خریدار است و شرکت تنها مسئول ارائه سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته‌های میزبانی خود است.

فصل دوازدهم : گارانتي و پشتيباني


1 - شرکت تنها مسئولیت سرویس‌دهی در حوزه خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه‌نویسی وب و نرم‌افزارها و مشکل دامنه‌ای که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه شرکت نیست.

2 - ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و یک سایت Tracer معتبر که باید توسط شرکت تائید شده باشد، است.

3 - زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست کتبی وی با اعلام مدت اختلال و تائید واحد فنی درصورتی‌که میزان تجمعی آن از ابتدای دوره از ۰.۲% کل دوره بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می‌گردد.

4 - ارائه خدمات پشتیبانی در شرکت به‌صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته است. ارائه خدمات در سایر واحدها، در روزهای کاری، ساعات 8 الی ۱۷ انجام می‌گیرد.

5 - نحوه ارتباط مستند خریدار برای درخواست‌های گارانتی و پشتیبانی، باید از طریق ارسال ایمیل یا تیکت از حساب کاربری باشد، تا زمان دقیق ارسال درخواست، زمان دقیق رسیدگی و هویت خریدار مشخص باشد.

6 - سرویس‌ها و رویه عمومی شرکت، بر اساس استاندارد فنی بین‌المللی و مصالح شرکت تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس به عمل آورده باشد.

7 - شرکت مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری‌شده با نیاز مشتری ندارد.

8 - شرکت نسبت به نصب و عملیاتی شدن نرم‌افزارهایی را که مورد تائید بخش فنی نیست مسئولیتی ندارد.

9 - میزان مسئولیت شرکت در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غیرمستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.

10 - حداکثر زمان پاسخگویی به تیکت‌ها و درخواست‌های پشتیبانی ۲۴ ساعت پس از ثبت آن است. درخواست‌ها و مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر و پیگیری داشته باشند حداکثر طی ۷ روز پاسخ داده خواهند شد.

فصل سيزدهم : ضوابط خاص دامنه


1 - تمدید یک دامنه تاریخ گذشته در صورت امکان تمدید، ممکن است دارای جریمه تأخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت‌کننده اصلی و ضوابط شرکت اخذ می‌گردد.

2 - تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه، whois های بین‌المللی است. (در خصوص دامنه‌های ir. استعلام از ثبت‌کننده مستند خواهد بود.)

3 - اگر در سفارش خریدار، دامنه‌ای باشد که ثبت‌کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه‌ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در پرتال کاربران است.

4 - در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق تیکت یا ایمیل کاربر، شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

5 - از آنجا که شرکت، ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به‌صورت واسط انجام می‌دهد، عدم پذیرش توسط ثبت‌کنندگان بین‌المللی و یا ثبت‌کننده Ir. نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.

6 - خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده و شرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی و بین‌المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رأی مراجع و یا قوانین بین‌المللی عمل می‌نماید.

7 - در ثبت دامنه‌های «. بازار» دامنه‌هایی که دارای Variant های گوناگون (حالت‌های نوشتاری مختلف با حروف فارسی و یا عربی) باشند و یکی از حالت‌های نوشتاری آن توسط شخصی ثبت گردد، سایر حالت‌های نوشتاری فقط و فقط برای آن شخص قابل ثبت است و ثبت حالت‌های دیگر علی‌رغم آزاد بودن دامنه، برای شخص یا اشخاص دیگر مجاز و امکان‌پذیر نخواهد بود.

8 - حداقل طول هر دامین باید ۳ حرف باشد. دامنه‌های یک حرفی و دو حرفی قابل ثبت نیستند.

9 - استفاده از _ (خط زیر) یا فاصله یا نیم‌فاصله یا نقطه یا کاما در نام دامنه ممکن نیست.

10 - ثبت برخی اسامی واحدهای اداری کشور، منحصراً در اختیار واحدهای ذی‌ربط است. نام کشور (به هر صورت)، نام استان‌ها، فرمانداری، شهرستان‌ها و شهرها از این جمله‌اند.

11 - ثبت اسامی آثار طبیعی، آثار تاریخی، فرهنگی و ملی، اسامی مذهبی و اسامی مشاهیر در اختیار واحدهای ذی‌ربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ مگر آنکه آن وزارتخانه مجوز کتبی برای غیر صادر کند.

12 - ثبت دامنه‌های ac.ir, sch.ir تنها برای آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی دارای مجوز وزارت آموزش‌وپرورش و ارائه کپی مجوز مذکور و درخواست کتبی در سربرگ موسسه میسر خواهد بود. ضمناً ac.ir تنها برای مؤسسات آموزشی دارای مجوز وزارت علوم، وزارت بهداشت، مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی ثبت می‌شود.

13 - ثبت دامنه‌های gov.ir و org.irتنها برای سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی، همراه با ارائه درخواست کتبی با مهر و امضای معتبر آن سازمان میسر خواهد بود.

14 - ثبت دامنه‌های net.ir تنها برای شرکت‌های ICP / ISP خدمات دهنده اینترنت دارای مجوز رسمی قابل ثبت است.

15 - دامنه‌های co.ir تنها برای شرکت‌های ثبت شده، همراه با ارائه روزنامه رسمی ثبت شرکت امکان‌پذیر است.

16 - دامنه‌های رزرو شده مانند web.co - web.net و ... قابل ثبت نیستند.

17 - قیمت‌های ارائه شده برای دامنه‌ها، قیمت قطعی ثبت دامنه نیستند. در برخی موارد شرکت اصلی ثبت‌کننده برای دامین‌های خاص هزینه‌های بالاتری را پیشنهاد می‌کند که امکان ثبت با قیمت‌های معمولی وجود نخواهد داشت. در این صورت مابه‌التفاوت از خریدار اخذ خواهد شد و یا سفارش لغو می‌شود.

18 - تأیید نهایی ثبت دامنه در برخی موارد ممکن است حداکثر تا ۴۸ ساعت زمان ببرد.

19 - دامنه‌های فارسی دامنه‌هایی هستند که نام آن‌ها با حروف فارسی درج می‌شود؛ مثل «com.هاست».

20 - امکان ثبت دامنه‌های فارسی با پسوند ir وجود ندارد. همچنین استفاده از فاصله یا نیم‌فاصله در زمان ثبت دامنه فارسی مجاز نیست.

21 - برای راه‌اندازی وب‌سایت و یا ایجاد ایمیل اختصاصی با برند تجاری؛ شما بایست نام دامین مناسبی را ابتدا به ثبت رسانده و برای آن خدمات هاستینگ (میزبانی وب) نیز سفارش دهید. نام دامین تنها آدرس سایت و برند شماست و خدمات هاستینگ جهت راه‌اندازی وب‌سایت و ایمیل الزامی است.

22 - در دامنه‌های فارسی (IDN) ، نام دامنه تنها می‌تواند شامل اعداد و حروف فارسی و علامت – (خط تیره یا منها) باشد.

23 - در دامنه‌های فارسی می‌توانید از حروف «ء، ئ، ؤ، أ، آ، ة» نیز در نام دامنه استفاده کنید.

24 - در دامنه‌های فارسی استفاده از علامت‌هایی مانند تنوین، تشدید، سکون، فتحه، کسره و ضمه در نام دامنه مجاز نیست.

25 - استفاده از حروف لاتین در نام دامنه‌های فارسی مجاز نیست.

26 - نام دامنه‌های فارسی نمی‌توانند با عدد آغاز یا به عدد ختم شوند. همچنین دامنه‌های فارسی نمی‌توانند تنها از عدد تشکیل شده باشند.

27 - طول نام دامنه‌های فارسی می‌تواند تا ۳۰ کاراکتر باشد.

28 - شرایط و قوانین ثبت دامنه ملی: ثبت دامنه‌های ملی منوط به مطالعه و پذیرش موافقت‌نامه ثبت دامنه مرکز ثبت دامنه کشوری ایران، توسط خریدار است.

29 - شرکت، مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا 15 روز پیش از انقضا تمدید شده‌اند، نخواهد داشت.

فصل چهاردهم : ضوابط خاص ميزباني


1 - شرکت مسئولیتی در قبال تحویل داده‌های موجود در فضای میزبانی وب به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از FTP خواهد بود.

2 - شرکت مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا download اطلاعات وی به‌صورت رایگان ندارد.

3 – شرکت، مسئولیتی نسبت به نصب نرم‌افزار برای خریدار به‌صورت رایگان ندارد.

4 - شرکت تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند، ولی خریدار ، مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و شرکت مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره‌برداری صحیح از سرویس ندارد.

فصل پانزدهم : ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصي


1 - شرکت مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به خریدار نداشته و خریدار موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود، مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد.

2 - شرکت تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور می‌گردد، مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته درصورتی‌که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد، هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC، از خریدار اخذ خواهد شد.

3 - مالک تجهیزات و سخت‌افزار سرور اختصاصی، شرکت است و پرداخت هزینه اجاره سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی‌گردد.

4 - در صورت بروز مشکلِ سخت‌افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود، خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی شرکت بوده و شرکت پس از اطلاع موظف به تعویض سخت‌افزار معیوب به‌صورت رایگان است.

فصل شانزدهم : ساير ضوابط خاص


1 - خریدار موظف است سرویس‌هایی که نزد شرکت تمدید می‌نماید را از نظر تمدید شدن کنترل نموده و در صورت عدم اعمال مراتب تمدید توسط شرکت، حداکثر تا ۷ روز تقویمی پس از زمان انقضاء مراتب را کتباً به شرکت اعلام نماید.

2 - توافقات خاص تنها به‌صورت کتبی و با مهر و امضاء مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به‌صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

3 - خریدار موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس خریداری‌شده را کنترل نماید.

4 - شرکت، هیچ مسئولیتی برای به دست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.

5 - مسئولیت اطلاع از زمان انقضاء و کنترل سرویس بر عهده خریدار است لیکن شرکت، انقضاء سرویس‌های خریدار را از طریق پست الکترونیک به وی یادآوری می‌نماید و عدم دسترسی خریدار به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای شرکت ایجاد نخواهد کرد.

6 - وضعیت اعتبار، فهرست سرویس‌ها و پرداخت‌های خریدار در حساب کاربری وی قرار دارد و همواره وی می‌تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از با آدرس ایمیل و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید.

7 - مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس‌دهی افزوده نمی‌گردد.

8 - امکان دریافت هرگونه سرویس هدیه و یا کمک‌هزینه‌های پیش‌بینی‌شده در برخی از سرویس‌ها، تنها در هنگام خرید بسته وجود دارد و طی مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزینه آن به حساب کاربری خریدار واریز نمی‌شود.

فصل هفدهم : نسخه پشتيبان (Backup)


1 - مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و فایل‌ها با خریدار بوده و خریدار می‌بایست پشتیبان کلیه داده‌های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچ‌گونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و شرکت در این زمینه هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

2 - مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس‌های سرورهای اختصاصی صرفاً به عهده خود خریدار است و شرکت در این زمینه هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

3 - شرکت جهت امنیت بیشتر، از کلیه فایل‌های خریداران (به جز سرویس میزبانی فایل) به‌صورت هفتگی و ماهیانه نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. این نسخه پشتیبان حداقل تا ۱ ماه و حداکثر تا ۳ ماه پس از منقضی شدن سرویس کاربر نگهداری خواهد شد.

4 - تمام نسخه‌های پشتیبان، بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می‌شود.

5 - شرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده‌های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

6 - شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آن‌ها را ندارد.

7 - سرویس‌های میزبانی فایل، به علت حجم بالای ارائه شده امکان بک آپ گیری ندارند.

فصل هجدهم : شرايط و قوانين مالي


1 - نحوه پرداخت سرویس‌ها، به صورت آنلاین و از درگاه پرداخت متصل به سایت است. در صورتی که از روش‌های دیگر مانند کارت به کارت واریز شود، خریدار باید اطلاعات پرداختی را به شرکت اطلاع دهد. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

2- خریدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدی و یا در وجه حساب‌های اعلام شده در سایت شرکت بپردازد. در شرایطی که شرکت در راستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت‌دار در خصوص فاکتور وی نماید، با عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید، فوراً اقدام به واریز وجه به حساب‌های اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید در غیر این صورت هزینه تأخیر در وصول اسناد، پیگیری‌های حقوقی، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود؛ ضمناً در این‌گونه موارد شرکت حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده و خسارات وارده بر شرکت و هزینه سرویس را از آن کسر نماید.

3 - به دلیل محدودیت‌های نگهداری داده‌های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله‌ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.

4 - شرکت، حق تأمین و وصول کلیه مطالبات و جرائم، سود تأخیر در پرداخت و سایر هزینه‌های خود، از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویس‌ها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتی که خریدار فوراً به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننماید، حق هرگونه اعتراض بعدی را از خود سلب می‌نماید؛ لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس‌دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیت‌های ناشی از این نوع قطع سرویس بر عهده خریدار است.

5 - در صورتی که شرکت تشخیص دهد هر یک از سرویس‌ها و یا کالای خریداری‌شده خریدار در زمان تحویل، با حجم بیشتر و یا با امکانات بهتر و یا زمان طولانی‌تر و یا هر مورد هزینه‌بر بالاتری از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وی قرار گرفته و یا به هر دلیل خریدار به این حجم بیشتر و یا امکانات بهتر و منابع بیشتر و یا زمان طولانی‌تر دست پیدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ مابه‌التفاوت تعرفه‌ای آن را از خریدار دریافت نماید؛ پرداخت این هزینه برای خریدار اجباری است و شرکت حق استیفا طلب خود را از نحوه دریافت بدهی‌های خریدار خواهد داشت.

6 - شرکت برای گسترش خدمات و افزایش سرویس‌دهی به خریداران خود در بازه‌های مختلف زمانی اقدام به انتشار و توزیع کدهای تخفیف می‌نماید. لازم به ذکر است که شرکت در پذیرش و یا عدم پذیرش این کد‌ها در بازه‌های تخفیف و ایام خاص مختار است.

7 - برای خرید یک سرویس میزبانی و یا یک بسته نرم‌افزاری امکان پذیرش بیش از یک کد تخفیف وجود ندارد.

8 - هیچ‌یک از کمک‌هزینه‌ها و خدمات مازاد بسته‌ها قابل تبدیل به ارزش ریالی و کسر از فاکتور نیست.

9 - بازگشت پول:

سرویس‌های میزبانی وب اشتراکی دارای 7 روز ضمانت بازگشت پول هستند. هیچ کدام از دیگر سرویس‌های ارائه شده در شرکت، دارای ضمانت بازگشت پول نبوده و عودت مبالغ دریافتی در قبال سرویس‌ها امکان‌پذیر نیست.

ضمانت بازگشت وجه تنها در 7 روز اول سرویس ‌های جدید ارائه می‌شود و تمدید و ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نخواهد شد.

 • در صورتی که مشکل اعلام شده توسط خریدار، مربوط به سرویس دهنده بوده و توسط پشتیبانی قابل حل نباشد، شرکت هزینه خدمات را به خریدار، برگشت خواهد داد.

10 - بدهی‌ها:

 • شرکت با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی‌های معوق، حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آن‌ها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.
 • شرکت، برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی‌ها، خسارات و یا جرائم و امثالهم معادل پنج دهم درصد خسارت به صورت روزانه منظور می‌نماید که به طور یکجا و در هنگام تسویه بدهی، کاربر موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

11 - جرائم:

 • شرکت حق دریافت هزینه برای تأخیر مشتری در تمدید به موقع سرویس‌های دامنه میزبانی و امثالهم را خواهد داشت.
 • شرکت حق دریافت هزینه فنی، جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.
 • مدت زمان اعتبار قیمت ارائه شده برروی پیش‌فاکتور، فاکتور و صورت‌حساب‌ها نیز 5 روز از تاریخ صدور خواهد بود.

فصل نوزدهم : فورس ماژور


شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در برابر انجام ندادن تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور، مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی شرکت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می‌نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل بيستم : انقضاء و تمديد خدمات


تاریخ تمدید سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین شرکت مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده‌های خریدار، پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

فصل بيست و يکم : پذيرش مواد توافقنامه و ضوابط


با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت، خریدار مواد توافقنامه و قوانین شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

فصل بیست و دوم: رویه حفاظت از اطلاعات


شرکت در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و یا استفاده تبلیغاتی را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی، اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رؤیت بودن برای عموم از این قاعده مستثنا است.

فصل بيست و سوم : خسارت و رفع مسئوليت


1 - خدمات شرکت به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. ضمناً هیچ‌گونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی‌عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و ... ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های شرکت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. شرکت هیچ‌گونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. شرکت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.

2- سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویس‌ها، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن سرویس توسط خریدار بوده و شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت

فصل بيست و چهارم : سلب اختيار


عدم اجرای بخشی از ضوابط و مواد توافقنامه شرکت نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای مواد توافقنامه از شرکت نیست.